Kullanıcı kayıtları açıktır. Kayıtlı kullanıcılar sadece soru ve cevaplara oy verebilir. Favoriler bölümüne kendi istedikleri soruları ekleyebilirler.

Matematik Projeleri

Matematik Kafası

Matematik Kafası öğrenci, öğretmen, akademisyen ve matematik tutkunlarını soru-cevap temelli çevrimiçi bir platformunda biraraya getirerek topluma açık Türkçe bir matematik bilgi dağarcığı oluşturma projesidir. Matematik Kafası'nda matematikle ilgili her türlü soruyu sorabilir, diğer matematikseverlerle tartışıp fikir alışverişi yapabilirsiniz. Bu platformda soru-cevabın ötesinde matematik konuşmanın ve öğrenmenin heyecanını paylaşmanızı umuyoruz.

Matematiğin Peşinde

Matematikle ilgili, matematiği öğrenmeyi de paylaşmayı da seven bir topluluğuz. ‘Matematiğin Peşinde’ çatısı altında etkinlikler düzenlemek ve projeler geliştirmek amacıyla toplandık. Matematik eğitimine yeni bir soluk getirmek, öğrencilerin problem çözme, soyut düşünme ve mantıksal çıkarım yapma becerilerini geliştirecek projeler üretmek amacıyla yola çıktık. Ülkemizdeki matematik açlığını giderme konusunda yapılan nadir atılımların yükünü paylaşmak istiyoruz.

...